Probst

Napisane dnia 17 grudnia, o 12:44 Drukuj

A oto nowe kompaktowe koparki gąsienicowe Bobcat E17, E19 i E20, które stanowią wyjątkowe połączenie najwyższej w swojej klasie siły na łyżce, zasięgu roboczego, płynności pracy osprzętu, wydajności hydraulicznej i krótkiego czasu cykli z niezwykłą wytrzymałością, a także zapewniają przestronne i komfortowe otoczenie operatora oraz łatwy dostęp do elementów wymagających serwisowania. Nowe modele można przewozić na przyczepach o ładowności do 2000 kg, a ich transport dodatkowo ułatwiają nowe punkty zaczepu. Wysuwane podwozie, automatyczny hamulec obrotu oraz zaawansowany układ diagnostyczny i tablica przyrządów, to tylko niektóre z wielu standardowych elementów, w które wyposażone są wszystkie trzy koparki.

Wyposażenie nowych koparek, podobnie jak w przypadku wszystkich maszyn kompaktowych Bobcat, jest ergonomicznie rozmieszczone wokół operatora, zapewniając optymalny dostęp. Nowe kabiny posiadają duże okna i wąskie słupki, co maksymalnie zwiększa widoczność dookoła maszyny. W rezultacie kabiny w modelach E17 – E20 zapewniają najlepsze otoczenie operatora, a dzięki znakomitej widoczności zwiększają jego wygodę i bezpieczeństwo. 

Nowy, 2-tonowy model E20 jest wyposażony w pełnowymiarową kabinę z technologią zapobiegania kołysaniu nadwoziem (Zero Housing Swing, ZHS), która dodatkowo wspomaga dotychczasową technologię zapobiegania kołysaniu (ZTS) i chroni krawędzie górnej, przedniej części konstrukcji podczas wykonywania obrotu. Dzięki temu koparki E20 z funkcją ZHS umożliwiają swobodny obrót o 320° podczas pracy w pobliżu budowli, nie zmniejszając przy tym wygody operatora ani wydajności. 

Dostęp do fotela operatora w modelach E17, E19 i E20 jest bardzo łatwy dzięki dużym drzwiom oraz możliwości całkowitego odsunięcia panelu kontrolnego w momencie, gdy operator zajmuje swoje miejsce. Miejsce na nogi jest bardzo obszerne, a płaską podłogę można łatwo wyczyścić. Panele podłogowe da się z łatwością zdemontować w celu przeprowadzenia prac serwisowych, pedały są ergonomiczne, a dostęp do elementów sterujących, schowków i podstawek – niezwykle wygodny. Co więcej, pedały można złożyć, gdy nie są używane, aby dodatkowo zwiększyć miejsce na nogi operatora.

Wyjątkowa wygoda, jaką zapewniają wszystkie trzy modele, pozwala operatorowi pracować przez długie godziny. Kompaktowe wymiary i doskonała stabilność nowych koparek E17, E19 i E20 czynią z nich idealny sprzęt do pracy w trudnych warunkach i zamkniętych przestrzeniach.

Do cech przyczyniających się do zwiększenia wygody i bezpieczeństwa należą między innymi opcjonalny

 joystick sterujący obrotem wysięgnika, pomocnicze układy hydrauliczne o trzech trybach działania, zapewniających większą precyzję i więcej miejsca na nogi, jak również napęd z automatyczną skrzynią biegów oraz różnego rodzaju fotele. 

Koparki są wyposażone w nowe panele sterowania, dzięki którym wszystkie parametry można szybko i łatwo sprawdzić, zawierają one m.in. wskaźniki, takie jak paliwomierz i obrotomierz, jak również funkcje automatycznego wyłączania silnika, automatycznego sprawdzania świec żarowych, automatycznego wyłączania świateł kabiny oraz alarm dźwiękowy (w przypadku usterki). 

Do pozostałych funkcji należą łatwe w obsłudze światła regulowane za pomocą sprężyny gazowej, przednie okno ze sztywną ramą, zapłon bezkluczykowy dla optymalnego bezpieczeństwa, wyłącznik akumulatora zapobiegający kradzieży oraz automatyczny hamulec obrotu dla łatwiejszego parkowania i transportu.

Wyjątkowe układy hydrauliczne nowych modeli E17, E19 i E20 pozwalają na najlepsze możliwe wykorzystanie mocy silników koparek. Krótkie czasy cykli i płynne sterowanie największą w swojej klasie siłą na łyżce to gwarancja najlepszej wydajności. Zabezpieczenie przeciwwstrząsowe siłownika ramienia i wysięgnika to kolejne, niespotykane w tej klasie rozwiązanie ułatwiające pracę.

Zwiększona stabilność i udźwig połączone z największym w tej klasie proporcjonalnym przepływem w pomocniczym układzie hydraulicznym czynią z modeli E17, E19 i E20 wszechstronne maszyny współpracujące z szeroką gamą osprzętu. Stabilność ma kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania siły kopania łyżki i udźwigu. Optymalną stabilność można osiągnąć poprzez wysunięcie podwozia i użycie dodatkowego, długiego lemiesza. Co więcej, dzięki zastosowaniu technologii ZHS stabilność modelu E20 jest porównywalna z najlepszymi konwencjonalnymi maszynami dostępnymi na rynku.
 

Aktualności